قوانین دست وپاگیر مالیاتی درمناطق آزاد

نوشته شده توسط kishbank در یکشنبه 12 مهر 1394 18:59

کیش- مدیرعامل جامعه بازاریان وبازرگانان کیش گفت: قوانین دست و پاگیر مالیاتی در مناطق آزاد مغایر گفته های مسئولان برای معافیت های مالیاتی برای سرمایه گذاران در مناطق آزاد است.

ابراهیم خلیلی در گفتگو با مهر از اظهارنامه های  مالیاتی درمنطقه آزاد کیش توسط اداره مالیات و دارایی مستقر در این جزیره ابراز تاسف کرد و گفت: باید رسانه ها دراین قضایا وارد شوند وکمک کنند تا این مشکل هر چه زودتر درجزیره کیش و دیگر مناطق آزاد حل شود.

مدیرعامل جامعه بازاریان وبازرگان کیش گفت: چارچوب قوانین در مناطق آزاد مشخص شده و معافیت مالیاتی ۲۰ ساله توسط مجلس و دولت در این مناطق روشن و شفاف است حال با کدامین دستورالعمل اداره مالیات ودارایی درمنطقه آزاد کیش دفتر دایر کرده و هر ساله اظهارنامه برای فعالان اقتصادی اعم از شرکت ها و تولید کنندگان صادر می کند و کلیه سرمایه گذاران را در یک بلاتکلیفی و سردرگمی گرفتار کرده است.

خلیلی با اشاره به قولها و وعده های بیشمار از سوی مسئولان که قرار بود قوانین دست و پا گیر را برای جذب بیشتر سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در راستای اقتصاد مقاومتی بردارند و مناطق آزاد در این راه نیز پیشگام این اقدام بزرگ اقتصادی در کشور بوده است اما با کمال تاسف عمیق نه تنها خبری از هموار شدن و برداشتن قوانین دست و پاگیر نیست بلکه رفته رفته با ایجاد مشکلات و موانع عرصه را برفعالیت های اقصادی قانونی در منطقه آزاد کیش و دیگر مناطق آزاد تنگ و تنگ تر می کنند.

وی افزود: ما جلسات متعددی در کیش، تهران و دیگر مناطق آزاد داشتیم و با کارشناسی ها این وضعیت اظهارنامه ها واخذ مالیات در مناطق آزاد را خلاف قانون عنوان کردیم، زیرا نه مجلس شورای اسلامی و نه دولت هیچگونه مصوبه ایی در این خصوص صادر نکرده اند ولی اداره مالیات و دارایی شعبه ایی در جزیره کیش صادر کرده است که با اصول قوانین مناطق آزاد مغایرت دارد.

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش در ادامه عنوان کرد: باید قوانین مناطق آزاد برای حمایت وکمک به دولت و اقتصاد کشور شفاف، روان و بدور از هر قوانین مالیاتی، قوانین دست و پاگیر توسعه روز افزون داشته باشند و فعالان اقتصادی در آن بدون استرس از تغییر مدیریت ها فعالیت خود را افزایش بدهند بخش تولید ما، بازارهای ما و کسب و کار رونق پیدا کند تا بتوانیم اقتصاد مقاومتی در مناطق آزاد را به عنوان یک الگو در کل کشور مطرح کنیم.

بسیاری از کارشناسان اقتصادی در خصوص بحث اخذ مالیات و اظهارنامه های مالیاتی در منطقه آزاد کیش و دیگر مناطق آزاد را سلیقه ای عنوان می کنند، اعتقاد دارند این اقدام غیر قانونی است مگر اینکه دولت و مجلس  وارد این قضایا شوند و برای همیشه به این وضعیت که باعث رکود و فرار سرمایه گذاران در مناطق آزاد می شوند قطعا هم نیز هیچگونه دست آور مثبتی برای مناطق آزاد نخواهد داشت.

لینک ثابتادامه ی مطلب

ارسال نظر

برای افزایش امنیت لطفا کدی را که در تصویر زیر می بینید در کادر وارد کنید :
CAPTCHA Image   Reload Image
Enter Code*: